1965 tarihinde Ankara’nın Polatlı ilçesinde doğdum. İlk ve ortaokulu Polatlı’da okudum. Liseyi İstanbul’da Kuleli Askeri Lisesinde bitirdim. Tıp Fakültesini 1983-1989 tarihinde Gülhane Askeri Tıp Akademisinde tamamladım. 1990-1992 yılları arasında Edirne 30 yataklı 11. Mekanize Alay Revir baştabipliği ve Tugay sağlık şube müdürlüğü yaptım. 1992-1996 tarihleri arasında Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi Üroloji Anabilim Dalında Üroloji İhtisası yaptım. 1996 tarihinde üroloji uzmanı olduktan sonra aynı anabilim dalı başkanlığında üroloji uzmanı olarak göreve başladım. 2000 yılında Ankara GATA Üroloji Anabilim Dalında Yardımcı Doçent oldum.

Görevlerim

  • 2002 – 2003 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri, Ohio eyaleti, Cleveland Şehrinin Cleveland Clinic Foundation hastanesinde üroloji ve minimal invasive surgery departmanında research fellow olarak görev yaptım. Laparoskopi, Robotik cerrahi, mikrocerrahi ve androloji konusunda ihtisas yaptım. Uluslar arası birçok çalışmalarda görev aldım.
  • 2003 tarihinde YÖK tarafından yapılan sınavda başarılı olarak Üroloji Doçenti ünvanını aldım. 2011 tarihine kadar Ankara GATA Üroloji Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak görev yaptım. 2011 tarihinde Fransa’nın Strazburg şehrinde Da Vinci Robotik Cerrahi eğitimi aldım. 2011 tarihinde emekli oldum.
  • 2011 – 2014 tarihleri arasında özel çalıştıktan sonra 2014 tarihinde İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesinde Üroloji Profesörü olarak göreve başladım. Aynı tarihte Bahçeşehir Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Bursa VM Medicalpark Hastanesinde görevlendirildim. Halen Bahçeşehir Üniversitesi Üroloji Profesörü kadrosunda Bursa VM Medicalpark Hastanesinde görev yapmaktayım. Evli ve bir çocuk babasıyım.
  • Üroonkoloji, androloji, endoüroloji, laparoskopi, robotik cerrahi, çocuk ürolojisi, ürojinekoloji, infertilite, cinsel fonksiyon bozuklukları konularında hizmet vermekteyim.
  • Editörlüğünü yaptığım 12 adet kitabım, 57 adet uluslar arası dergilerde yayınlarım, 71 adet uluslar arası kongrelerde bildirilerim, 70 adet ulusal dergilerde yayınlarım, 83 adet ulusal kongrelerde bildirilerim, 22 adet kitap bölümü editörlüğü, 42 adet bilimsel kongrelerde oturum başkanlığı, konuşmacı, kurs eğiticisi, sempozyum düzenleyiciliği ve bilimsel komite üyeliği görevlerinde bulundum.
  • Amerikan Üroloji Derneği, Avrupa Üroloji Derneği, Türk Üroloji Derneği, Ürolojik Cerrahi Derneği, endoüroloji derneği ve androloji derneklerine üyeyim. Ulusal ve uluslar arası dergilerde yayın kurulu editörlüğü görevleri yapmaktayım.

Prof. Dr. Mete Kilciler'in YÖK formatlı özgeçmişini indirmek için: