Sertleşme Sorunu

Sertleşme sorunu olan erkekler dikkat !

Sertleşme sorunu, yaklaşan kalp krizi habercisi olabilir.

Medical Park Bursa Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Mete Kilciler, sertleşme sorunu olan erkekleri uyardı. Kilciler, sertleşme sorununun başlaması, yaklaşan kalp krizi habercisi olabileceğini söyledi.
Yaşın ilerlemesiyle sertleşme sorununun başlamasının doğal bir süreç olmadığını dile getiren Medical Park Bursa Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Mete Kilciler, “Sağlıklı bir insanda yaş kaç olursa olsun kalp damar sistemi normal ise bu fonksiyonda bozulma olmaz” dedi.

Sertleşmenin, atardamarın kanı penise getirmesi ve toplardamarın bu kanı hapsetmesi neticesinde oluştuğunu ifade eden Kilciler, “Bu yüzden sertleşme vücuttaki damar sisteminin sağlıklı olduğunun göstergesidir. Vücuttaki damar sistemini bozulmasının ilk bulgusu erkeklerde sertleşme sorunu olarak karşımıza çıkabilir. Bu aşamada damar yapısını bozan hastalık tedavi edilmez ise kalbi besleyen koroner damarlarda da aynı bozulma meydana gelerek bir iki yıl içerisinde kalp krizi geçirilmesine sebep olabilir” diye konuştu.

Hangi yaşta olursa olsun sertleşme sorununun başlaması ile hastanın üroloji uzmanına gitmesi gerektiğini vurgulayan Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Mete Kilciler, önemli uyarılarda bulundu. Kilciler, “Sertleşme sorunundaki sebep araştırılmalı ve bu soruna sebep olan hastalık tedavisine hemen başlanmalıdır. Bu sayede hem sertleşme sorununun tedavisi yapılmış hem de ileride gelişebilecek kalp krizinin önüne geçilmiş olur. Sertleşme sorununa sebep olan hastalık tespit edilmeden sertleşmeyi sağlayan ilaçların kontrolsüz kullanımı ise ani ölümlere de yol açabilen başka hastalıkların çıkmasına sebep olabilmektedir” şeklinde konuştu.

Profösör Doktor Mete Kilciler
Üroloji Uzmanı
Medicalpark Bursa Hastanesi

[email protected]
[email protected]

Paylaş: